dla dosrosłych 27+

Jaki jest sposób na najlepsze wykorzystanie wolnego czasu? Odpowiadamy: kreatywny! Jesteśmy tu dla Was, nasi drodzy  i chcemy dać Wam możliwość odnalezienia lub obudzenia w sobie na nowo- ARTYSTY!

Nasze zajęcia skierowane są do tej młodzieży po 27 roku życia. Po to, aby ich wspaniała, nieskrępowana wyobraźnie w dalszym ciągu mogła pracować na najwyższych obrotach. Umysł musi być sprawny zawsze, dlatego jego trening jest ważny ale i wspaniały. Czas spędzony w naszej pracowni jest wykorzystany na poznaniu różnych technik plastycznych, utrwalenie tych już znanych. A dodatkowo na miłych rozmowach, wspomnieniach przy pysznej kawie lub herbacie.

Okazuje się, że sztuka to nie tylko rysunek, malarstwo czy inne rękodzieło. Według amerykańskich naukowców (ale tych prawdziwych amerykańskich), sztuka w bardzo dużym stopniu wpływa na ośrodek nerwowy, który ma bezpośrednio oddziaływa na nasze samopoczucie. O czym jeszcze mogą nam powiedzieć naukowcy zza oceanu?

Otóż sztuka:

  • aktywuje ośrodek przyjemności w mózgu- powoduje uwolnienie dopaminy, a więc hormonu szczęścia. A wiemy jak to szczęście jest dla nas ważne
  • pomaga zachować funkcje poznawcze (w głównej mierze pamięć)
  • pozwala na relaks i wyciszenie.

Kreatywność i sztuka pomagają w cofnięciu się skutków długotrwałego stresu i lęków. Ma również duży wpływ na obniżenie ryzyka demencji. Dzieje się tak, ponieważ połączenia komórek mózgowych zostają wzmacniane i stymulowane do pracy. A to wszystko dzięki aktywnej nauce i działaniu kreatywnego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pozytywnie wpływa na obniżenie wystąpienia choroby Alzheimera. Dorzućmy do tego potwierdzone działania redukujące stres i mamy wspaniałą, prozdrowotną pasję.

Zapraszamy do nas, do Pracowni Sztuki i Kreacji.

Plan zajęć 

BIELSKO BIAŁA

 
Czwartek 10.00 -12.30

TYCHY

 
Poniedziałek 16.00 -20.00
Środa 16.00 -20.00
Czwartek 16.00 -20.00


 Cena BIELSKO BIAŁA

 
dla dorosłych 27+

 280 zł / miesiąc **

 

 4 zajęcia po 2 i pół h w miesiącu

Cena TYCHY

 
dla dorosłych 27+

 310 zł  

 

 4 zajęcia po 4ł h w miesiącu

 

**Opłata z góry za każde 4 zajęcia.

Zapłata gotówką lub przelew na nr konta. 

  

PROGRAM

Rysunek

Dlaczego jest tak ważny? 

Ponieważ oprócz dobrej zabawy, ćwiczymy. Trening przechodzi nasza ręka i oko jednocześnie. Uczymy się obserwować i zauważać. Nie wystarczy patrzeć, ważne jest widzieć i dostrzegać. Tego właśnie uczy nas dokładne rysowanie. Oczywistym jest, że
w dużym stopniu rozwija naszą kreatywność, ale ciekawym jest fakt, że wpływa również na naszą pamięć i koncentrację.

Zajęcia w naszej Pracowni pomogą Ci poprawnie władać narzędziem jakim jest ołówek. Poznasz różne techniki rysunkowe- ołówkiem, kredką, węglem czy tuszem. Nauczymy Cię przerzucania na papier wszystkiego na co masz ochotę.

Także- ołówki w dłoń!

Malarstwo

Podobnie jak rysunek, malarstwo w bardzo dużym stopniu rozwija wyobraźnie i kreatywność. Towarzysząca nam od setek lat forma sztuki, kształtowała się prze ten czas, dając nam wiele kierunków oraz stylów malarskich. Ekspresja malarska eksperymenty, przyczyniły się do kształtowania nowych, oryginalnych w swojej różnorodności, dzieł.

W naszej pracowni dowiesz się, jak posługiwać się środkami malarskiego wyrazu twórczego- plamą barwną czy linią, które będą kolejno pojawiać się na płótnie lub innym podłożu. Odwaga w temacie i łączeniu barw może dać wspaniałe i efektowne dzieła.

Grafika

Oprócz rysunku i malarstwa, jeden z podstawowych dziedzin działań twórczych. Zaletą grafiki jest możliwość powielania dzieła za pomocą matrycy. Grafika artystyczna charakteryzuje się tym, że cały proces tworzenia i efekt końcowy, uzależniony jest od dokładności i skupienia artysty. Grafika wycisza i relaksuje.

Na naszych zajęciach skupiamy się głównie na linorycie, gdyż jest to najbardziej dostępna i jedna z łatwiejszych technik graficznych, zaliczanych do druku wypukłego. Za pomocą niewielkiego dłuta i wyobraźni mogą powstać niesamowite prace i to w wielu kopiach. Do zadań seniora należy cały projekt, wykonanie matryc oraz ich odbicie.
A potem tylko satysfakcja!

Manual

Dział manual ukrywa takie pojęcia jak rzeźbienie, wycinanie, wyklejanie, wyszywane, robienie na drutach i wiele, wiele innych rękodzieł. Taka praca bardzo dobrze wpływa na koordynację oko-ręka oraz na naszą cierpliwość i dokładność. Tu kreatywność nie zna granic- pognieść, zawinąć, rozerwać i złożyć inaczej. Hulaj klej i nożyczki. Ten moment naszych zajęć to stół zasypany stertą kolorowych papierów, guzików, włóczek czy koralików. Istnieje ryzyko przyklejenia się do krzesła!

Historia sztuki

Przede wszystkim jest nauką, która ukazuje jak kształtowała się sztuka na przestrzeni wielu lat. Sama historia, jako nauka, jest bardzo ważnym elementem naszej edukacji, która świadczy o naszej przeszłości, procesach rozwoju życia społecznego. Natomiast historia, która mówi o sztuce pozwoliła na przetrwanie kultur, obyczajów i tradycji.

Słynne artefakty prehistoryczne udowadniają, że człowiek od zarania dziejów pałał chęcią ozdabiania i otaczania się pięknem. Historia sztuki jest źródłem nieskończonej inspiracji. Poznawanie jej, jest początkiem drogi dla każdego, kto zamierza związać się ze sztuką, czy to architekt, grafik czy inny projektant.

Nie ma historii bez człowieka i nie ma człowieka bez historii. To samo tyczy się historii sztuki. Ponieważ wiedza i doświadczenie wielkich mistrzów, którzy tworzyli przed nami, daje nam mocne fundamenty do tego aby stać się dobrym w tworzeniu własnej sztuki.

architektura dla dorosłych

?Czym jest architektura?? 99% odpowiedzi: ?Nie wiem?. ?Kto to jest architekt?? 100% ? Nie wiem?. ?Dla kogo jest architektura?? 98% ?Nie wiem?. Do kogo były skierowane te pytania? Do dzieci z jednej ze szkół podstawowych.

Te same pytania do Was, nasi drodzy seniorzy. Uważamy, że dużo mniej byłoby odpowiedzi ?Nie wiem?. Ale czy wiecie jak się tą architekturę tworzy?

Wychodzimy naprzeciw temu problemowi! Architektura dla seniora to cykl zajęć łączących nauki plastyczne z inżynierskimi. Podczas takich zajęć wyjaśniać będziemy pojęcia z zakresu architektury, przestrzeni miejskiej oraz projektowaniem budowlanym.

PROGRAM MIEJSCE PRZYJAZNE DLA SENIORÓW   

Dla posiadaczy imiennej Karty Seniora wprowadzamy do swojej oferty następującą ulgę, 

  • zniżkę w wysokości 20,00 zł (słownie: trzydzieści złotych 00/100) na 4 (cztery) dwuipółgodzinne zajęcia artystyczne dla dorosłych w miesiącu. Miesięczny koszt
    4 (czterech) zajęć wyniesie ze zniżką 260,00 zł (dwieście  złotych 00/100).
  • zniżkę w wysokości 5,00 zł ( słownie: pięć złotych 00/100) na jednorazowe dwuipółgodzinne zajęcia artystyczne dla dorosłych czyli 75 zł (pięćdziesiąt pięć złotych)

Kontakt

tel:728 738 374

background_janeky.jpeg
Szukasz ciekawej kompozycji na ścianę?
background_janeky.jpeg
Szukasz ciekawej kompozycji na ścianę?
previous arrow
next arrow