NA STUDIA i do PLASTYKA

 

1 klasa - szkoła średnia

To moment, kiedy zaczynamy zastanawiać się nad tym, co chcemy w życiu robić. Plany kiełkujące w naszych głowach. A pytanie „kim chce zostać, kiedy dorosnę” już oczekuje prawie konkretnej odpowiedzi, a nie tylko „ weterynarzem albo piosenkarzem”. Decyzje jakie podejmuje pierwszoklasista szkoły średniej zaowocują kierunkiem studiów, które podejmie.

My proponujemy drogę związaną ze sztuką i inżynierią,  jednocześnie perspektywiczną i dobrze opłacaną. Studia o profilu architektonicznym lub innym artystycznym, to wybór, który daje szeroki zakres możliwości rozwoju. Obecnie stawia się na efekt wizualny, dlatego dobry artysta to człowiek poszukiwany w świecie. Jednak, aby dostać się na takie studia, należy się do nich odpowiednio przygotować. Talent to tylko niewielka cześć, która ułatwia pracę. Jednak talent trzeba szlifować, my Wam to zapewnimy.

Pierwsza klasa szkoły średniej to bardzo dobry moment na rozpoczęcie zajęć w naszej pracowni. Daje to możliwość aż 4 lub 5 lat na przygotowanie się pod egzaminy. Trening czyni mistrza! Takie dokładne przygotowanie pozwala dostać się na najlepsze uczelnie, nie tylko w Polsce.

Zaletami wcześniejszej nauki rysunku jest przede wszystkim brak stresu i pośpiechu. Jest to czas na przyswojenie ogromnego wachlarza wiedzy, zarówno tej praktycznej jak i teoretycznej. A czas spędzony w miłej i przyjaznej atmosferze, przeplatanej sztuką, nigdy nie będzie czasem straconym.

2-3 klasa - szkoła średnia

Będąc w 2 lub 3 klasie szkoły średniej, młody człowiek powinien mieć już podjęte pewne decyzje dotyczące swojej przyszłości. Samo wybranie profilu w liceum czy technikum jest początkiem profilu zawodowego. Jeżeli to czytasz, to chcesz Twoje życie związać ze sztuką. Wspaniale! Czas do egzaminów jest jeszcze długi. To pozwala na dokładne przygotowanie się do nich pod kątem merytorycznym i praktycznym. Czas na przyswojenie ogromnej i wspaniałej wiedzy o sztuce. Zatem do dzieła.

4-5 klasa (maturalne) - szkoła średnia

Czas, w którym dzwoni ostatni dzwonek. Czas, w którym należy podjąć już poważne decyzje. Czas, w którym należy wziąć się do pracy. Dla osób, które podjęły decyzje o studiach architektonicznych i artystycznych, to ostatni czas na przygotowanie. Intensywny szybki ale jednocześnie zrozumiały, przyjazny i bezstresowy. Taki jest program, który przygotowaliśmy dla tych osób, które w ostatniej chwili podjęły pewne decyzje. Jest to okres wzmożonej pracy, która może zaowocować wymarzonym kierunkiem studiów. Ważne jest jednak to, aby skupić się na rysowaniu, regularnie uczestniczyć w zajęciach i bardzo dużo ćwiczyć w domu. To jest nasz przepis na sukces.

S 26  (pomaturalne) - osoby do 26 lat

Wiemy, że na naukę nie jest za późno. Wiemy też, że zdarza nam się podejmować błędne decyzje związane z kierunkiem studiów. Dlatego jesteśmy otwarci na osoby, które maturę mają już za sobą, podejmują jakiś kierunek studiów, który okazuje się dla nich nieodpowiedni czy nieciekawy i poważnie planują zmianę studiów. Stworzyliśmy dla nich program, który w sposób szybki i zrozumiały przygotował pod studia architektoniczne lub inne związane ze sztuką. Lekcje są intensywne ale w przyjaznej i bezstresowej atmosferze.

8 klasa  (szkoła podstawowa)

Chcą dostać się do Liecum platycznego należy zdać egzamin z rysunku i malarstwa. Nasi uczniowie otrzymują niezbędną wiedzę aby 100% skuteczność była zawsze zachowana. Ósma klasa to ostatni dzwonek lecz na tyle wystarczający czas aby wymarzone Liceum stało się faktem.

 

Ponadto:

Plan naszych zajęć jest dopasowany do ucznia. Ilość godzin umożliwia częste uczęszczanie na zajęcia, nie tylko raz w tygodniu. W tym czasie uczeń zapoznaje się z wieloma technikami sztuki - rysunkiem, malarstwem, pracami manualnymi oraz z rysunkiem postaci.

Lekcje trwają 4 godziny zegarowe. Osoba sama wybiera dni, które jej najbardziej odpowiadają. Należy jednak wypracować ilość godzin dla niej przeznaczonych w danym miesiącu w przeciwnym przypadku niewykorzystane zajęcia przepadną.

Każdy nasz uczeń dostaje dostęp do PANELU UCZNIA , gdzie znajduje się wiele materiałów edukacyjnych przez Nas stworzonych.

 

PROGRAM NAUCZANIA

 

Rysunek odręczny – architektoniczny

Zajęcia dla tych, którzy podjęli decyzję dotyczącą swojej przyszłości na kierunkach architektonicznych, tj Architektura i Urbanistyka oraz Architektura Krajobrazu. Ocena z egzaminu rysunkowego ma największy wpływ na dostanie się na wymarzone studia. Dlatego biorąc pod uwagę to, oraz nasze kilkunastoletnie doświadczenie, uważamy że m wcześniej zacznie się naukę rysowania tym lepiej dla osoby zdającej.

Szeroka gama zagadnień i tematów egzaminacyjnych w różnych miastach, zobowiązuje nas do przekazania jak największej i najdokładniejszej wiedzy z zakresu rysunku architektonicznego i geometrii. Sami na bieżąco śledzimy informacje dotyczące egzaminów na poszczególnych uczelniach.

Dzięki wieloletniej pracy i pozytywnego podejścia, wykształciliśmy spersonalizowany program nauczania, dzięki któremu od wielu lat osiągamy jedne z najwyższych wyników.

Aby przyspieszyć i pomóc w procesie nauczania, przygotowaliśmy pomoce dydaktyczne tj. nagrania video (kilkanaście godzin), wielostronicowy (ponad 100) skrypt, stworzony przez Krzysztofa Janiszewskiego. Dzięki temu praca dla ucznia staje się łatwiejsza
i w każdej chwili i każdym miejscu może zasięgnąć pomocy. Zajęcia prowadzone są w mieszanych grupach wiekowych (oprócz junior i senior) a INDYWIDUALNE podejście do każdej osoby sprawia, że nikt nie jest pominięty. Każdą pracę sprawdzamy z dokładnością i pełnym zaangażowaniem.

Biorąc pod uwagę to, że prowadzimy przygotowania pod pozostałe kierunku artystyczne, takie jak Architektura Wnętrz, Wzornictwo Przemysłowe czy inne, rysunek jest podstawowym elementem „teczki”.

Naszym głównym celem jest wykształcenie w uczniach myśli przestrzennego patrzenia, zauważenia zależności w przyrodzie i architekturze, poczucia estetyki w myśl konstrukcji perspektywicznej.

PROGRAM

Zapoznanie się z pojęciami i zasadami tworzenia takich rzeczy jak: Rzuty prostokątne oraz aksonometria, konstrukcje geometryczne brył (prostopadłościany, graniastosłupy, walce, stożki itp.), zasady perspektywy (jedno, dwu oraz trój zbiegowa), konstrukcja brył platońskich oraz złoty podział. W jaki sposób wyznacza się światłocień. Również przenikanie brył, odbicia lustrzane, proporcje ludzkiego ciała. Ważna jest również wiedza z zakresu projektowania zieleni oraz małej architektury w krajobrazie. Projektowanie wnętrz architektonicznych, formy przestrzenne i ich modelowanie. Istotna podstawa jak martwa natura oraz rysunki związane z historią sztuki.

 dnujetyni46i75487F049F3 E485 634D FF5A E2A82F2A6B4F

Malarstwo

Umiejętność malowania uczy doboru palety barw, mieszania ich oraz pracy innymi narzędziami niż ołówek. Typowo artystyczny przekaz jest bardzo ważny, aby pozytywnie rozwiać swoje artystyczne umiejętności. Poznanie technik malarskich jest również niezbędne zarówno przy tworzeniu „teczki” na kierunki związane ze sztuką jak również przy poszerzaniu horyzontów.

 img 20180424 174619A5B9BC20 7A00 0CDF DA66 A75D1D468EFE

Manual

Mając do dyspozycji najprostsze materiały w postaci kartonu, tektury, kleju i nożyczek, nasi uczniowie wykonują różnego rodzaju zadania manualne. Jest to bardzo ważny element nauki, gdyż przez bezpośredni kontakt z materiałem, mogą poznać jego cechy fizyczne rozwijając tym samym swoją wyobraźnie przestrzenną. Przenoszenie jej w rzeczywisty model daje dużo satysfakcje i wstęp do praktyki wymarzonego zawodu. Ponadto tworzymy rzeźby, modele, scenografię itp. 

 17F93263D 5D90 85A9 63B9 0E3DFD440296

Projektowanie gier - grafika 2D /3D - druk 3D

Praca twórcza architekta czy projektanta nie może się obejść bez nowoczesnych technologii. Już dawno odeszliśmy od desek kreślarskich i przesiedliśmy się przed klawisze klawiatury. Idąc z duchem czasu, wprowadziliśmy do naszego programu nauczania dodatki, związane z obsługą programów projektowych 2D/3D, graficznych oraz druku 3D. Proces nauczania będzie będzie zawierał część projektową- począwszy od szkicu, poprzez rysunek odręczny, rysunek techniczny 2D, model 3 D, obróbkę graficzną. Wszystko zwieńczy model realizacji w wydruku 3D. Przystąpienie do projektu oraz jego ukończenie poszerzy, w bardzo dużym stopnu, wiedzę, która jest niezbędna na studiach, oraz w pracy architekta.

Goniąc za nowoczesnością nie zapominamy o tradycyjnych technikach graficznych. Dlatego nasi uczniowie poznają tajniki linorytu. Rzeźbienie w gumie uczy cierpliwości, perfekcyjności, wycisza i relaksuje. Dodatkowo wymaga hartu ducha i wytrwałości, co jest istotnie ważną cechą każdego artysty.

 plansza daniel targosz fb1B2645A9 57FA BCD1 EDA7 882026F07785

 

Fotografia

Teczka na studia ASP powinna ukazywać szeroki wachlarz zainteresowań. Coraz więcej uczeni życzy sobie aby portfolio kandydata znajdowały się również prace fotograficzne. Również portoflio na studa architektoniczne (zwłaszcza Warszawa) daje możliwość i dobrze jest to odbierane dołączenia zdjęć zrobionych przez osoby chcące tam studiować.

173512061 3885474251505633 7609824402793183051 n 

Historia sztuki - wykłady

Wiemy doskonale, że praktyka powinna iść w parze z teorią. I tak jest też u nas. Prowadząc wykłady z historii sztuki, wprowadzamy naszych uczniów w tajniki wiedzy wielkich mistrzów, postrzegania sztuki na przestrzeni dziejów i dostrzegania zależności między przeszłością a teraźniejszością. Zajęcia przeznaczone są dla osób chcących zdawać maturę z historii sztuki, z której punkty są doliczane między innymi a Politechnice Krakowskiej. Zapraszamy również osoby nieuczęszczające na rysunek, ale chcące przeszlifować swoją wiedzę z zakresu historii sztuki. 

 

Program motywacyjny

Nasze zajęcia to nie tylko nauka sztuki. Staramy się skupiać na indywidualnym rozwoju każdego z naszych uczniów. Nie ma drugiej takiej samej osoby, dlatego poświęcamy czas na poznanie każdego z nich. Ważne są dla nas informacje czego dotyczą ich priorytety, jakie mają pasje poza rysunkiem, co lubią a w czym czują się gorzej. Ważne jest dla nas podejście do życia, hierarchia wartości oraz obrany cel. Motywacja jest ważnym elementem naszych zajęć, gdyż dzięki niej nasi uczniowie osiągają wysokie wyniki. Każdego absolwenta wspominamy bardzo miło i może liczyć na naszą pomoc nawet wtedy, kiedy dostanie się na wymarzone studia.

 

Praktyki studenckie

Teoria jest ważna, ale praktyka najważniejsza. Dlatego wychodzimy naprzeciw naszym uczniom i dajemy im możliwość odbycia praktyki studenckiej w naszym biurze architektonicznym. Zapraszamy również do współpracy związanej z prowadzeniem zajęć z rysunku oraz wykonywania projektów architektonicznych.

 

 

 Godziny zajęć - terminarz  Grupa "NA STUDIA I DO PLASTYKA" 

BIELSKO BIAŁA

Poniedziałek

16.00 – 20.00 – malarstwo / rysunk art.

Wtorek

15.50 - 18.50* - fotografia

19.00 - 20.00 - historia sztuki

Środa

16.00 – 20.00 – malarstwo / rysunk art.  / manual / rzeżba

Czwartek

16.00 – 20.00 – rysunk architektoniczny..

Piątek

16.00 – 20.00 – rysunk architektoniczny.

Sobota

9.00 – 13.00 – grafika/ manual /rzeżba/rysunek/malarstwo

13.30.00 – 16.30* – projektowanie gier - grafika 2d/3d - druk 3d


* - zajęcia odbywają się 2 razy w miesiącu

TYCHY

Wtorek

16.00 – 20.00 – rysunk arch. oraz art../ manual

Środa

16.00 – 20.00 – malarstwo / rysunk art.

Czwartek 16.00 – 20.00 – malarstwo / rysunk art.

 

Cennik  Grupa "NA STUDIA I DO PLASTYKA" 

 

8 klasa podstawowa (przygotowania do liceum plastycznego)

310 zł / miesiąc

4 zajęcia plastyczne po 4 h (16 h w miesiącu)

1, 2, 3 klasa szkoły średniej (przygotowania na studia)

310 zł / miesiąc

4 zajęć plastycznych po 4 h (16 h w miesiącu) 

4 - 5 klasa maturalna szkoły średniej (przygotowania na studia)

440 zł / miesiąc 

8 zajęć plastycznych po 4 h (32 h w miesiącu)

do 26 lat (hobby)

310 zł / miesiąc 

4 zajęć plastycznych po 4 h (16 h w miesiącu) 

 

 

Ponadto dla wszystkich grup 

 

+ zniżka na wykłady z historii sztuki  (120 zł stacjonarne- 4h) lub (160 zł on line- 4h)

+ zniżka na kurs fotografii  (240 zł - 6h)

+ zniżka na kurs projektowania gier - grafika 2d/3d - druk 3d  (240 zł - 6h)

Dodatkowe zajęcia plastyczne (4H)  - 60zł 

Pojedyńcze zajęcia plastyczne (4H)  - 100zł 

 

 

DODATKOWO

 


Dodatkowe zajęcia plastyczne

(tylko dla uczniów z KRESKI)

60 za każde 1 zajęcia  po
Pojedyńcze  zajęcia plastyczne 150 za każde 1 zajęcia  po h


Płatności za zajęcia należy opłacić gotówką lub przelewem bankowym do 20-ego każdego miesiąca.

 

Bonus x1

Osoby, zdające w danym roku szkolnym egzamin na studia, które uczęszczały min. 1 rok na zajęcia  otrzymują 20 zł zniżki 

(koszt miesięczny wynosi wtedy 420 zł)

 

Bonus x2

Osoby, zdające w danym roku szkolnym egzamin na studia, które uczęszczały min. 2 lata  lub więcej na zajęcia  otrzymują 40 zł zniżki 

(koszt miesięczny wynosi wtedy 400 zł)

 

 

SPRAWDŻ WYNIKI NASZYCH UCZNIÓW

 

  

ZAPISY

tel 728 738 374

 

Gym
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
Image not available
A
Ty
już
wiesz, co i gdzie studiować?
background_janeky.jpeg
Szukasz ciekawej kompozycji na ścianę?
background_janeky.jpeg
Szukasz ciekawej kompozycji na ścianę?
previous arrow
next arrow