O NAS

 

Tworzymy zespół czynnie działających architektów (VIDOOKI), ponadto od wielu lat zajmujemy się nauką rysunku i tym samym przygotowujemy przyszłych architektów na studia o profilu Architektura oraz Architektura krajobrazu. Dodatkowo od kilku lat prowadzimy przyszłych studentów pod kierunki artystyczne, pomagając przy kompletowaniu teczki oraz przygotowaniem merytorycznym.

Nasze doświadczenie sięga 1999 roku i od tego czasu sukcesywnie się rozwijamy. Naszym zadaniem jest, wraz z uczniami, osiągnięcie najwyższego celu, którym jest dostanie się na wymarzone studia. Co roku odnosimy sukcesy a kilka razy z rzędu udało nam się osiągnąć wynik 100%.

Kreatywne myślenie, przestrzenne patrzenie na otaczającą rzeczywistość, poszukiwanie inspiracji to główne kierunki, na które chcemy nakierować naszych uczniów, którzy są dla nas motorem napędowym do dalszej, ciężkiej pracy na rzecz ciągłej poprawy jakości naszych usług. Jesteśmy wdzięczni, że stają się naszą inspiracją i dzięki nim każdy kolejny rok przynosi coś nowego.

Mamy również przyjemność współpracować z innymi architektami, artystami oraz studentami, którzy na swoich wykładach pokazują inny punkt widzenia.

Kierunki jakie obecnie wybraliśmy za docelowe to: architektura i urbanistyka, architektura krajobrazu, projektowanie wnętrz, grafikę, wzornictwo przemysłowe. Dzięki naszemu kilkunastoletniemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie przygotować osobę pod każdy kierunek o profilu artystycznym. Dodatkowo prowadzimy kursy historii sztuki oraz oprogramowania 2D/3D.

Nasze zajęcia kierujemy dla uczniów szkół średnich: klasa 1, klasa 2-3, oraz klasa 4-5. Mile widziane są osoby, które maturę mają już za sobą (Pomaturalne). Prowadzimy również zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych, które zaskakują nas swoją kreatywnością (Kids kreska). Nowością są natomiast zajęcia skierowane dla trochę starszych odbiorców powyżej 50 roku życia.

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym programem nauczania.

Najlepszym wyznacznikiem naszej pracy są opinie naszych uczniów, zobacz co o nas piszą na FACEBOOK oraz GOOGLE

 

Gwarantujemy najwyższą jakość nauczania

 

 

Główni nauczyciele:

 

Krzysztof Janiszewski

 

Mgr inż. architekt, absolwent wydziału Architektury i Urbanistyki na politechnice w Krakowie, który uzyskał dyplom w 2004 roku . Mistrz pozytywnej atmosfery, wygadany i sumienny. Bardzo angażuje się w swoją pracę z młodzieżą. Osoba kompetentna z wieloletnim doświadczeniem w branży architektoniczne zarówno w Polsce, jak i za granicą. Współtwórca pracowni VIDOOKI, członek Stowarzyszenia Architektów Polski SARP w Bielsko- Białej. Przez wiele lat zaangażowany w wiele inicjatyw społecznych jak wystawy, wernisaże, warsztaty czy koncerty. Inicjator oraz pomysłodawca artystycznego portalu konkursowego, skierowanego do szkół praz przedszkoli Zdolniacha (2010-2013).

Swój czas dzieli między nauczanie w Pracowni Twórczej KRESKA a spełnianiem swoich pasji związanej z malarstwem i sztuką (Janky). Nauka i tworzenie to jego pasja, inspirowana otoczeniem. Jest nauczycielem wymagającym, który pragnie aby jego uczniowie wychodzili z zajęć z głowami pełnymi inspiracji, teczkami pełnymi rysunków
i z uśmiechami na twarzy.

 

 1

Justyna Janiszewska

 

Inż. architektury krajobrazu, absolwentka wydziału Architektury krajobrazu we Wrocławiu. Magisterkę ukończyła na kierunku grafika warsztatowa na Akademii Jana Długosza w Częstochowie, sztuki plastyczne. Osoba z wieloletnim doświadczeniem w branży projektowej ( zajmowała się m.in. projektowaniem standów reklamowych, mebli oraz zabawek z drewna) oraz architektury krajobrazu (VIDOOKI). Miłośniczka sztuki wszelakiej, pięknych form, kolorów i kształtów. Nauczyciel w Pracowni Twórczej Kreska- od teorii (Historia sztuki) po praktykę i rysunek z dzieciakami oraz seniorami. Jej praca to pasja. Lubuje się również w ilustracji książek dla dzieci, m.in. „Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka”. Do swojej pracy podchodzi z pełnym zaangażowaniem i głową pełną pomysłów. Według nie każde dziecko ma w sobie dużą iskrę artysty, którą należy rozniecić w duże ognisko miłości do sztuki.

                           

 2

 

 

Małgorzata Jankowska

Absolwentka Liceum Plastycznego w Bydgoszczy. W latach 2008–2013 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studia ukończyła z wyróżnieniem otrzymując tytuł magistra sztuki (kierunek: grafika, specjalność: grafika warsztatowa, wklęsłodruk). Jej dyplom „Raj utracony” został zaprezentowany w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu” w Toruniu w ramach wystawy najlepszych dyplomów studentów rocznika 2012/2013. Tam też w 2010 r. odbyła praktyki zawodowe.

Jest również absolwentką studiów podyplomowych w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa (kierunek: scenografia). Jej prace semestralne zostały dwukrotnie zakwalifikowane do wystaw zbiorowych najlepszych studentów ASP.

Od 2014 r. jest specjalistą rzemiosł teatralnych – plastykiem teatralnym w Teatrze Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej.

Realizacje scenograficzne:

- "Wszystko w rodzinie" w reżyserii Witolda Mazurkiewicza , Teatr Polski, Bielsko-Biała ; kostiumy
- "Miarka za miarkę" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, Teatr Polski, Bielsko-Biała ; scenografia, kostiumy, animacja
- "Brzydkie kaczątko" w reżyserii Włodzimierza Pohla , Teatr Lalek Banialuka, Bielsko-Biała ; scenografia,lalki, kostiumy
- "Pchła Szachrajka" w reżyserii Lucyny Sypniewskiej, Teatr Lalek Banialuka; scenografia, lalki
- "Szaleństwo nocy letniej" , opieka artystyczna Witolda Mazurkiewicza - projekt aktorów Teatru Polskiego; scenografia,
lalki, światło
- "Seks dla opornych" , opieka artystyczna Witolda Mazurkiewicza - projekt aktorów Teatru Polskiego; scenografia,
kostiumy, światło
- współpraca przy spocie reklamowym w ramach konkursu Papaya Young Directors - kostiumy
- prowadzenie warsztatów teatralnych - scenograficznych w kilku placówka szkół średnich w Bielsku-Białej, w ramach
projektu "Surfuj z kulturą i poznaj magię teatru" dofinansowanego z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa
Narodowego

W naszej pracowni prowadzi zajęcia z malarstwa, zajęcia z postaci oraz szeroko pojętej myśli artystycznej.

                           

 2

 

 

 

Zuzanna Matuszna

 

Studentka II roku architektury na Politechnice Krakowskiej. Egzaminy wstępne zdała śpiewająco. Rysuje odkąd pamięta, a od niedawna uczy także kandydatów chcących dostać się na studia na Politechnice w Krakowie. Zawsze uśmiechnięta i niezwykle wyrozumiała. Po niespełna trzech semestrach studiów może już pochwalić się pierwszą prezentacją swojego projektu w ramach wystawy "Rynek Krowoderski- wizje studenckie 2018/2019". W pełni zaangażowana w to co robi, chce dzielić się swoim doświadczeniem i pasją.

                           

 2

 

Ponadto współpracujemy z architektami, studentami, artystami malarzami, którzy przeprowadzają różnego rodzaju warsztaty oraz wykłady.