PROGRAM NAUCZANIA

 

Rysunek odręczny – architektoniczny

Zajęcia dla tych, którzy podjęli decyzję dotyczącą swojej przyszłości na kierunkach architektonicznych, tj Architektura i Urbanistyka oraz Architektura Krajobrazu. Ocena z egzaminu rysunkowego ma największy wpływ na dostanie się na wymarzone studia. Dlatego biorąc pod uwagę to, oraz nasze kilkunastoletnie doświadczenie, uważamy że m wcześniej zacznie się naukę rysowania tym lepiej dla osoby zdającej.

Szeroka gama zagadnień i tematów egzaminacyjnych w różnych miastach, zobowiązuje nas do przekazania jak największej i najdokładniejszej wiedzy z zakresu rysunku architektonicznego i geometrii. Sami na bieżąco śledzimy informacje dotyczące egzaminów na poszczególnych uczelniach.

Dzięki wieloletniej pracy i pozytywnego podejścia, wykształciliśmy spersonalizowany program nauczania, dzięki któremu od wielu lat osiągamy jedne z najwyższych wyników.

Aby przyspieszyć i pomóc w procesie nauczania, przygotowaliśmy pomoce dydaktyczne tj. nagrania video (kilkanaście godzin), wielostronicowy (ponad 100) skrypt, stworzony przez Krzysztofa Janiszewskiego. Dzięki temu praca dla ucznia staje się łatwiejsza
i w każdej chwili i każdym miejscu może zasięgnąć pomocy. Zajęcia prowadzone są w mieszanych grupach wiekowych (oprócz junior i senior) a INDYWIDUALNE podejście do każdej osoby sprawia, że nikt nie jest pominięty. Każdą pracę sprawdzamy z dokładnością i pełnym zaangażowaniem.

Biorąc pod uwagę to, że prowadzimy przygotowania pod pozostałe kierunku artystyczne, takie jak Architektura Wnętrz, Wzornictwo Przemysłowe czy inne, rysunek jest podstawowym elementem „teczki”.

Naszym głównym celem jest wykształcenie w uczniach myśli przestrzennego patrzenia, zauważenia zależności w przyrodzie i architekturze, poczucia estetyki w myśl konstrukcji perspektywicznej.

PROGRAM

Zapoznanie się z pojęciami i zasadami tworzenia takich rzeczy jak: Rzuty prostokątne oraz aksonometria, konstrukcje geometryczne brył (prostopadłościany, graniastosłupy, walce, stożki itp.), zasady perspektywy (jedno, dwu oraz trój zbiegowa), konstrukcja brył platońskich oraz złoty podział. W jaki sposób wyznacza się światłocień. Również przenikanie brył, odbicia lustrzane, proporcje ludzkiego ciała. Ważna jest również wiedza z zakresu projektowania zieleni oraz małej architektury w krajobrazie. Projektowanie wnętrz architektonicznych, formy przestrzenne i ich modelowanie. Istotna podstawa jak martwa natura oraz rysunki związane z historią sztuki.

 dnujetyni46i75487F049F3 E485 634D FF5A E2A82F2A6B4F

Malarstwo

Umiejętność malowania uczy doboru palety barw, mieszania ich oraz pracy innymi narzędziami niż ołówek. Typowo artystyczny przekaz jest bardzo ważny, aby pozytywnie rozwiać swoje artystyczne umiejętności. Poznanie technik malarskich jest również niezbędne zarówno przy tworzeniu „teczki” na kierunki związane ze sztuką jak również przy poszerzaniu horyzontów.

 img 20180424 174619A5B9BC20 7A00 0CDF DA66 A75D1D468EFE

Manual

Mając do dyspozycji najprostsze materiały w postaci kartonu, tektury, kleju i nożyczek, nasi uczniowie wykonują różnego rodzaju zadania manualne. Jest to bardzo ważny element nauki, gdyż przez bezpośredni kontakt z materiałem, mogą poznać jego cechy fizyczne rozwijając tym samym swoją wyobraźnie przestrzenną. Przenoszenie jej w rzeczywisty model daje dużo satysfakcje i wstęp do praktyki wymarzonego zawodu.

 17F93263D 5D90 85A9 63B9 0E3DFD440296

Programy 2D /3D, druk 3D, grafika warsztatowa

Praca twórcza architekta czy projektanta nie może się obejść bez nowoczesnych technologii. Już dawno odeszliśmy od desek kreślarskich i przesiedliśmy się przed klawisze klawiatury. Idąc z duchem czasu, wprowadziliśmy do naszego programu nauczania dodatki, związane z obsługą programów projektowych 2D/3D, graficznych oraz druku 3D. Proces nauczania będzie będzie zawierał część projektową- począwszy od szkicu, poprzez rysunek odręczny, rysunek techniczny 2D, model 3 D, obróbkę graficzną. Wszystko zwieńczy model realizacji w wydruku 3D. Przystąpienie do projektu oraz jego ukończenie poszerzy, w bardzo dużym stopnu, wiedzę, która jest niezbędna na studiach, oraz w pracy architekta.

Goniąc za nowoczesnością nie zapominamy o tradycyjnych technikach graficznych. Dlatego nasi uczniowie poznają tajniki linorytu. Rzeźbienie w gumie uczy cierpliwości, perfekcyjności, wycisza i relaksuje. Dodatkowo wymaga hartu ducha i wytrwałości, co jest istotnie ważną cechą każdego artysty.

 plansza daniel targosz fb1B2645A9 57FA BCD1 EDA7 882026F07785

Historia sztuki - wykłady

Wiemy doskonale, że praktyka powinna iść w parze z teorią. I tak jest też u nas. Prowadząc wykłady z historii sztuki, wprowadzamy naszych uczniów w tajniki wiedzy wielkich mistrzów, postrzegania sztuki na przestrzeni dziejów i dostrzegania zależności między przeszłością a teraźniejszością. Zajęcia przeznaczone są dla osób chcących zdawać maturę z historii sztuki, z której punkty są doliczane między innymi a Politechnice Krakowskiej. Zapraszamy również osoby nieuczęszczające na rysunek, ale chcące przeszlifować swoją wiedzę z zakresu historii sztuki. Koszt jednorazowych zajęć to 35 zł.

 

Program motywacyjny

Nasze zajęcia to nie tylko nauka sztuki. Staramy się skupiać na indywidualnym rozwoju każdego z naszych uczniów. Nie ma drugiej takiej samej osoby, dlatego poświęcamy czas na poznanie każdego z nich. Ważne są dla nas informacje czego dotyczą ich priorytety, jakie mają pasje poza rysunkiem, co lubią a w czym czują się gorzej. Ważne jest dla nas podejście do życia, hierarchia wartości oraz obrany cel. Motywacja jest ważnym elementem naszych zajęć, gdyż dzięki niej nasi uczniowie osiągają wysokie wyniki. Każdego absolwenta wspominamy bardzo miło i może liczyć na naszą pomoc nawet wtedy, kiedy dostanie się na wymarzone studia.

 

Praktyki studenckie

Teoria jest ważna, ale praktyka najważniejsza. Dlatego wychodzimy naprzeciw naszym uczniom i dajemy im możliwość odbycia praktyki studenckiej w naszym biurze architektonicznym VIDOOKI. Zapraszamy również do współpracy związanej z prowadzeniem zajęć z rysunku oraz wykonywania projektów architektonicznych.

 

Powyższy program przeznaczony jest dla 1 klasa, 2-3 klasa, 4-5 klasa oraz klasa 26