logo kreska nowe

Pracownia Twórcza - Bielsko Biała 

tel. 728 738 374

 

Znajdziesz Nas na: 

facebook     instagram    youtub mono 

O nas

Nasza pracownia to miejsce współpracy nas, nauczycieli i naszych uczniów. Bez nich nie ma nas, bez nas nie ma ich. Wspólnie tworzymy miejsce tętniące sztuką.

Jesteśmy frupą czynnie działających architektów, projektantów oraz artystów.  Od wielu lat realizujemy się również jako nauczyciele rysunku oraz malarstwa, przygotowując przyszłych architektów i artystów na wymarzone studia, które pozwolą im realizować marzenia. Nasza pracownia to początek ich drogi.

Nasi uczniowie, oprócz wsparcia praktycznego, mogą liczyć na pomoc przy kompletowaniu teczki oraz przygotowanie merytoryczne.

Nasze doświadczenie ma już kawał swojej historii, która sięga aż 1999 roku. Od tego czasu sukcesywnie i z pasją rozwijamy się, aby dać naszym uczniom największe możliwe wsparcie i pomoc.

Ciężka praca naszych uczniów i nas, co roku owocuje bardzo wysokimi wynikami na egzaminach wstępnych na studia. Wiele razy z rzędu, udało nam się osiągnąć wynik 100 %. Prawdziwy sukces!

Jakie cechy wyróżnia nasz zespół? Kreatywne myślenie, przestrzenne patrzenie, poszukiwanie inspiracji, cierpliwość oraz pasja. Tym samym chcemy zarazić naszych uczniów, którzy są dla nas motorem napędowym do ciągłego rozwijania się. To dzięki nim każdy kolejny rok przynosi coś nowego.

Mamy przyjemność współpracować z innymi architektami oraz z ludźmi z branży artystycznej.
Dzięki temu wachlarz naszych usług jest coraz bardziej urozmaicany.

Stawiamy na wszechstronność, rozwój kreatywności i wzbogacanie wyobraźni. Dlatego oprócz nauki przygotowującej do egzaminów wstępnych ( architektura i urbanistyka, architektura krajobrazu, projektowanie wnętrz, grafikę, wzornictwo przemysłowe), prowadzimy zajęcia dla każdego bez względu na wiek. Sztuka powinna nam towarzyszyć przez całe życie, dlatego stworzyliśmy miejsce dla najmłodszych dzieci (sensopastyka), dla dzieci ze szkół podstawowych (Kids kreska) oraz dla najstarszej młodzieży- powyżej 50 roku życia.

Najlepszym wyznacznikiem naszej pracy są opinie naszych uczniów, zobacz co o nas piszą na FACEBOOK oraz GOOGLE

Gwarantujemy najwyższą jakość nauczania

 

Cele

Wymarzone studia, rozwijanie pasji czy umiejętność rysowania to oczywiście jedne  z ważniejszych celów naszej pracowni. Ale najważniejszymi są rozwój kreatywności i twórczości, które najbardziej wzbogacają osobowość człowieka.

Wyobraźnia jest najważniejszym czynnikiem tworzenia. Można być uzdolnionym rysownikiem czy malarzem, ale bez wyobraźni nie będzie tworzenia, jedynie odtwarzanie i powielanie wzorców. Ważnym aspektem jest również odwaga. Bez pewności siebie nie jesteśmy w stanie realizować tych najbardziej szalonych pomysłów. Dlatego na każdym kroku staramy się wspierać naszych uczniów na każdym etapie tworzenia.

Program zajęć jest bardzo różnorodny, aby mógł wpływać intensywniej na rozwój naszej wyobraźni. Znaczenie ma również nawet łączenie kolorów! Bo tworzenie, projektowanie, rysowanie czy malowanie to nie bezmyślne machanie pędzlem czy ołówkiem, ale logiczne podejście, zastanawianie się i uważna obserwacja. Ważne jest nie patrzenie ale widzenie. Wszechstronność w sztuce pozwala lepiej ją zrozumieć, dlatego wykorzystujemy wiele technik plastycznych – zaczynając od tradycyjnego rysunku ołówkiem lub kredką, przechodząc przez malarstwo, grafikę, prace manualne, kończąc na współczesnych metodach twórczych, czyli programach komputerowych. Dodatkowym atutem naszych zajęć są wykłady z historii sztuki, które pozwalają zrozumieć i poznać co miało największy wpływ na rozwój plastyki na przestrzeni lat.

Nasza pracownia to miejsce wyrażania emocji w procesie twórczym. To tutaj tworzymy sztukę
i o niej rozmawiamy. Inspirujemy się najlepszymi artystami, szukamy inspiracji i wyciągamy z nich kreatywne i pozytywne wnioski.

Nauczanie o sztuce to nasza pasja, jednak spełniamy się również jako czynni architekci
i projektanci. Zakres naszych usług projektowych to doradztwo w zakresie architektury oraz urządzenia ogodu poprze pełne wsparcie projektowe oraz pomoc w jego realizacji. Podchodzimy kreatywnie oraz innowacyjnie do każdego projektu, łącząc wizję naszą oraz klienta. Wybór najlepszych rozwiązań pozwala uzyskać zadowalające efekty, które są naszym celem.

Nasza pracownia to miejsce twórców. Jednak staramy się aby to nie była twórczość do tzn szuflady. Równolegle do naszej pracowni stworzyliśmy miejsce w którym można sztukę nabyć, podziwiać i się nią inspirować. Galeria wielu różnych twórców. Bo to właśnie ta różnorodność pozwala znaleźć coś da siebie, oryginalnego, jedynego w swoim rodzaju. Dlatego zapraszamy do naszego sklepu internetowego, z którego kipi sztuką.

 

Nasz oferta GRUPA NA STUDIA, GRUPA KIDS, GRUPA SENSOPLASTYKA, GRUPA SENIOR

 

Główni nauczyciele:

mgr inż. arch. Krzysztof Janiszewski

 

Mgr inż. architekt, absolwent wydziału Architektury i Urbanistyki na politechnice w Krakowie, który uzyskał dyplom w 2004 roku . Mistrz pozytywnej atmosfery, wygadany i sumienny. Bardzo angażuje się w swoją pracę z młodzieżą. Osoba kompetentna z wieloletnim doświadczeniem w branży architektoniczne zarówno w Polsce, jak i za granicą. Członek Stowarzyszenia Architektów Polski SARP w Bielsko- Białej. Przez wiele lat zaangażowany w wiele inicjatyw społecznych jak wystawy, wernisaże, warsztaty czy koncerty. Inicjator oraz pomysłodawca artystycznego portalu konkursowego, skierowanego do szkół praz przedszkoli Zdolniacha (2010-2013).

Swój czas dzieli między nauczanie w Pracowni Twórczej KRESKA a spełnianiem swoich pasji związanej z malarstwem i sztuką janeky_art. Nauka i tworzenie to jego pasja, inspirowana otoczeniem. Jest nauczycielem wymagającym, który pragnie aby jego uczniowie wychodzili z zajęć z głowami pełnymi inspiracji, teczkami pełnymi rysunków
i z uśmiechami na twarzy.

 

kj nowe

mgr sztuki inż. arch. kraj. Justyna Janiszewska

 

Inż. architektury krajobrazu, absolwentka wydziału Architektury krajobrazu we Wrocławiu. Magisterkę ukończyła na kierunku grafika warsztatowa na Akademii Jana Długosza w Częstochowie, sztuki plastyczne. Ponadto ukoczyła kurs ART TERAPII oraz SENSOPLASTYKI. Miłośniczka sztuki wszelakiej, pięknych form, kolorów i kształtów. Nauczyciel Historii Sztuki  w Pracowni Twórczej Kreska, grupa kids oraz sensoplastyka .  Jej praca to pasja. Lubuje się również w ilustracji książek dla dzieci, m.in. „Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka”.

                           

 2

 

 

mgr sztuki Martyna Stefaniak

Absolwentka Liceum Plastycznego w Katowicach, w 2013r. dyplom ze specjalizacją jubilerstwo. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dyplom obroniła w tym roku z oceną celującą. Dyplom główny przygotowała w Katedrze Malarstwa prof. Zbigniewa Blukacza, przedmioty towarzyszące Pracownia Działań Multigraficznych prof. Ewy Zawadzkiej oraz „Rzeźba” u dr. Miachała Smandka.

Jej główną techniką jest malarstwo olejne i eksperymentalne. Pasjonuje się rzeźbą współczesną, bazującą na instalacji i myśli konceptualnej wykorzystującej wszelkie dostępne media.

Jej inspiracją jest natura, jej rytmy, często w oparciu o korzeń prasłowiański i relacje Kobiety – Matki – Ziemi.

                           

ms

 

mgr inż. arch. Tomasz Hejnowicz

 

Absolwent wydziału Architektury Urbanistyki Politechniki Krakowskiej (2004). Z rysunkiem związany nieustająco ..o zgrozo.. od 1997r. Doświadczenie architektoniczne zyskiwał w biurach w Polsce i za granicą, dodatkowo za granicą zaliczył trochę włóczęgi:) . Nauczyciel akademicki w Bielskiej Szkole Wyższej im. J. Tyszkiewicza na Wydziale Architektury Wnętrz. Członek IARP, miłośnik muzyki, gór, wciąż poszukuje św Grala w tematyce „work – life balance”

 

                        th                           

 

 

mgr sztuki Katarzyna Hańczak

Absolwentka grafiki na Wydziale Grafiki Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Pana ad.Tomasza Brody. Uczyła się grafiki warsztatowej w pracowni Pani profesor Anny Janusz-Strzyż.

W 2013 roku obroniła dyplom uzyskując tytuł licencjata grafiki w Instytucie Sztuki w Cieszynie Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dzieli się swoim doświadczeniem w pracy przy edycji zdjęć i zamiłowaniem do ilustracji książkowej. 

                           

kh

 

mgr sztuki Bogna Świerkot

Absolwentką kierunków Sztuka i Wzornictwo Szkła oraz Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ukończyła Państwowe Ogólnokształcące Liceum Sztuk Pięknych w Bielsku Białej. 

W naszej pracowni prowadzi zajęcia z malarstwa, rysunku artystycznego oraz wzornictwa. 

 

bogna

 

mgr sztuki Monika Pytel

Absolwentka wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Grafiki Wydawniczej. Praca dyplomowa składała się z części ilustracyjnej oraz linorytniczej. Poza tymi dziedzinami nieustannie zajmuje się grafiką komputerową oraz digital art.

W naszej pracowni prowadzi zajęcia m.in. z grafiki warsztatowej. 

 

monika p

 

student IV roku Grafiki  Mateusz Chmiel

Fotograf i Grafik. Student IV roku Grafiki w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Ukończył kurs fotografii "Akademia Fotografii WST" w Katowicach pod okiem fotografa Grzegorza Lityńskiego. W swoich pracach stara się pokazać szerokie spektrum od monochromatycznych kreacji po fotografię artystyczną."

W naszej pracowni prowadzi zajęcia m.in. z fotografii oraz oprogramowania graficznego. 

 

mch

 

studenta III roku arch. Zuzanna Matuszna

 

Studentka II roku architektury na Politechnice Krakowskiej. Egzaminy wstępne zdała śpiewająco. Rysuje odkąd pamięta, a od niedawna uczy także kandydatów chcących dostać się na studia na Politechnice w Krakowie. Zawsze uśmiechnięta i niezwykle wyrozumiała. Po niespełna trzech semestrach studiów może już pochwalić się pierwszą prezentacją swojego projektu w ramach wystawy "Rynek Krowoderski- wizje studenckie 2018/2019". W pełni zaangażowana w to co robi, chce dzielić się swoim doświadczeniem i pasją.

                           

 2

 

Ponadto współpracujemy z architektami, studentami, artystami malarzami, którzy przeprowadzają różnego rodzaju warsztaty oraz wykłady.