O nas

Nasza pracownia to miejsce współpracy nas, nauczycieli i naszych uczniów. Bez nich nie ma nas, bez nas nie ma ich. Wspólnie tworzymy miejsce tętniące sztuką.

Jesteśmy grupą czynnie działających architektów, projektantów oraz artystów.  Od wielu lat realizujemy się również jako nauczyciele rysunku oraz malarstwa, przygotowując przyszłych architektów i artystów na wymarzone studia, które pozwolą im realizować marzenia. Nasza pracownia to początek ich drogi.

Nasi uczniowie, oprócz wsparcia praktycznego, mogą liczyć na pomoc przy kompletowaniu teczki oraz przygotowanie merytoryczne.

Nasze doświadczenie ma już kawał swojej historii, która sięga aż 1999 roku. Od tego czasu sukcesywnie i z pasją rozwijamy się, aby dać naszym uczniom największe możliwe wsparcie i pomoc.

Ciężka praca naszych uczniów i nas, co roku owocuje bardzo wysokimi wynikami na egzaminach wstępnych na studia. Wiele razy z rzędu, udało nam się osiągnąć wynik 100 %. Prawdziwy sukces!

Jakie cechy wyróżnia nasz zespół? Kreatywne myślenie, przestrzenne patrzenie, poszukiwanie inspiracji, cierpliwość oraz pasja. Tym samym chcemy zarazić naszych uczniów, którzy są dla nas motorem napędowym do ciągłego rozwijania się. To dzięki nim każdy kolejny rok przynosi coś nowego.

Mamy przyjemność współpracować z innymi architektami oraz z ludźmi z branży artystycznej.
Dzięki temu wachlarz naszych usług jest coraz bardziej urozmaicany.

Stawiamy na wszechstronność, rozwój kreatywności i wzbogacanie wyobraźni. Dlatego oprócz nauki przygotowującej do egzaminów wstępnych ( architektura i urbanistyka, architektura krajobrazu, projektowanie wnętrz, grafikę, wzornictwo przemysłowe), prowadzimy zajęcia dla każdego bez względu na wiek. Sztuka powinna nam towarzyszyć przez całe życie, dlatego stworzyliśmy miejsce dla najmłodszych dzieci (przedszkola), dla dzieci ze szkół podstawowych (Kids kreska) oraz dla dorosłych. Prowadzimy również wykłady z historii sztuki, stworzyliśmy jedyny w swym rodzaju kurs Fotografii oraz Projektowania Gier.

Najlepszym wyznacznikiem naszej pracy są opinie naszych uczniów, zobacz co o nas piszą na FACEBOOK oraz GOOGLE

Gwarantujemy najwyższą jakość nauczania

 

Cele

Wymarzone studia, rozwijanie pasji czy umiejętność rysowania to oczywiście jedne  z ważniejszych celów naszej pracowni. Ale najważniejszymi są rozwój kreatywności i twórczości, które najbardziej wzbogacają osobowość człowieka.

Wyobraźnia jest najważniejszym czynnikiem tworzenia. Można być uzdolnionym rysownikiem czy malarzem, ale bez wyobraźni nie będzie tworzenia, jedynie odtwarzanie i powielanie wzorców. Ważnym aspektem jest również odwaga. Bez pewności siebie nie jesteśmy w stanie realizować tych najbardziej szalonych pomysłów. Dlatego na każdym kroku staramy się wspierać naszych uczniów na każdym etapie tworzenia.

Program zajęć jest bardzo różnorodny, aby mógł wpływać intensywniej na rozwój naszej wyobraźni. Znaczenie ma również nawet łączenie kolorów! Bo tworzenie, projektowanie, rysowanie czy malowanie to nie bezmyślne machanie pędzlem czy ołówkiem, ale logiczne podejście, zastanawianie się i uważna obserwacja. Ważne jest nie patrzenie ale widzenie. Wszechstronność w sztuce pozwala lepiej ją zrozumieć, dlatego wykorzystujemy wiele technik plastycznych – zaczynając od tradycyjnego rysunku ołówkiem lub kredką, przechodząc przez malarstwo, grafikę, prace manualne, kończąc na współczesnych metodach twórczych, czyli programach komputerowych. Dodatkowym atutem naszych zajęć są wykłady z historii sztuki, które pozwalają zrozumieć i poznać co miało największy wpływ na rozwój plastyki na przestrzeni lat.

Nasza pracownia to miejsce wyrażania emocji w procesie twórczym. To tutaj tworzymy sztukę
i o niej rozmawiamy. Inspirujemy się najlepszymi artystami, szukamy inspiracji i wyciągamy z nich kreatywne i pozytywne wnioski.

Nauczanie o sztuce to nasza pasja, jednak spełniamy się również jako czynni architekci
i projektanci. Zakres naszych usług projektowych to doradztwo w zakresie architektury oraz urządzenia ogodu poprze pełne wsparcie projektowe oraz pomoc w jego realizacji. Podchodzimy kreatywnie oraz innowacyjnie do każdego projektu, łącząc wizję naszą oraz klienta. Wybór najlepszych rozwiązań pozwala uzyskać zadowalające efekty, które są naszym celem.

Nasza pracownia to miejsce twórców. Jednak staramy się aby to nie była twórczość do tzn szuflady. Równolegle do naszej pracowni stworzyliśmy miejsce w którym można sztukę nabyć, podziwiać i się nią inspirować. Galeria wielu różnych twórców. Bo to właśnie ta różnorodność pozwala znaleźć coś da siebie, oryginalnego, jedynego w swoim rodzaju. Dlatego zapraszamy do naszego sklepu internetowego, z którego kipi sztuką.

 

Nasz oferta GRUPA NA STUDIA, GRUPA KIDS, GRUPA SZTUKA DLA NAJMŁODSZYCH, GRUPA DOROŚLI

 

Główni nauczyciele:

mgr inż. arch. Krzysztof Janiszewski

 

Mgr inż. architekt, absolwent wydziału Architektury i Urbanistyki na politechnice w Krakowie, który uzyskał dyplom w 2004 roku . Mistrz pozytywnej atmosfery, wygadany i sumienny. Bardzo angażuje się w swoją pracę z młodzieżą. Osoba kompetentna z wieloletnim doświadczeniem w branży architektoniczne zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przez wiele lat zaangażowany w wiele inicjatyw społecznych jak wystawy, wernisaże, warsztaty czy koncerty. Inicjator oraz pomysłodawca artystycznego portalu konkursowego, skierowanego do szkół praz przedszkoli Zdolniacha (2010-2013).

Swój czas dzieli między nauczanie w Pracowni Twórczej KRESKA a spełnianiem swoich pasji związanej z malarstwem i sztuką janeky_art. Nauka i tworzenie to jego pasja, inspirowana otoczeniem. Jest nauczycielem wymagającym, który pragnie aby jego uczniowie wychodzili z zajęć z głowami pełnymi inspiracji, teczkami pełnymi rysunków
i z uśmiechami na twarzy.

 

 

ja nowe2a

mgr sztuki inż. arch. kraj. Justyna Janiszewska

 

Inż. architektury krajobrazu, absolwentka wydziału Architektury krajobrazu we Wrocławiu. Magisterkę ukończyła na kierunku grafika warsztatowa na Akademii Jana Długosza w Częstochowie, sztuki plastyczne. Ponadto ukoczyła kurs ART TERAPII oraz SENSOPLASTYKI. Miłośniczka sztuki wszelakiej, pięknych form, kolorów i kształtów. Nauczyciel Historii Sztuki  w Pracowni Twórczej Kreska, grupa kids oraz sensoplastyka .  Jej praca to pasja. Lubuje się również w ilustracji książek dla dzieci, m.in. „Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka”.

                           

 2

 

 

Mateusz Bogdziewicz IV rok

Student czwartego roku Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Interesuje się światem przedstawionym przez twórców, w formie filmu, muzyki, bądź książki. Mimo iż obecnie priorytetem są dla niego media cyfrowe, to największą sympatią darzy, sztukę tradycyjną, z naciskiem na ilustracje przedstawiane za pomocą pędzla i ołówka. Prowadzi nieprzerwany kontakt z twórczością od momentu, gdy sam uczestniczył na zajęcia artystyczne, przez liceum artystyczne w Katowicach, aż po uczelnię wyższą i pracę w zawodzie . Zajęcia artystyczne pozwoliły mu rozwijać umiejętności i wskazały drogę, w którą chce zmierzać.

                           

mateusztychy

 

mgr sztuki Bogna Świerkot

Absolwentką kierunków Sztuka i Wzornictwo Szkła oraz Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ukończyła Państwowe Ogólnokształcące Liceum Sztuk Pięknych w Bielsku Białej. 

W naszej pracowni prowadzi zajęcia z malarstwa, rysunku artystycznego oraz wzornictwa. 

 

bogna

 

Artysta Fotografik Marek Ryszka

Absolwent Krakowskich Szkół Artystycznych na kierunku Szkoła Kreatywnej Fotografii zakończonej w 2018 roku wernisażem składającym się z fotografii oraz technik fotomontażu.

Absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na kierunku informatyka. Praca inżynierska dotyczyła animacji architektonicznej wykonanej w 3D.

Uczestnik wielu zajęć oraz kursów dotyczących grafiki komputerowej.

W fotografii głównie zajmuje się tematyką krajobrazu oraz reportażu. Hobbista fotografii analogowej oraz technik szlachetnych.

Zawodowo zajmuje się grafiką 3D tworząc statyczne oraz animowane wizualizacje.

W 2015 roku współprowadzący zajęcia dodatkowe z druku 3D we współpracy z Agencją Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej.

 

marek r

 

mgr sztuki Alicja Grobelka

Urodzona w 1994 roku w Świętochłowicach. Ukończyła Grafikę na Akademi Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu w lipcu 2018 roku. Podczas swoich studiów była na wymianie we Francji w Orleanie oraz na rezydencji artystycznej w Univercity of Tennessee w Knoxville / USA, której towarzyszyła indywidualna wystawa. Zajmuje się grafiką artystyczną w technikach intaglio, głównie skupiając się na akwatincie oraz interesuje się ilustracją i szeroko pojętą książką.

WAŻNIEJSZE KONKURSY PROJEKTOWE:

2020 wyróżnienie na 7-tej edycji: Książkia dobrze zaprojektowana. Zacznijmy od dzieci  w Katowicach, za książkę Megalopolis

2018 wyróżnienie Wydawnictwa Widnikrąg na 6-tej edycji: Książkia dobrze zaprojektowana. Zacznijmy od dzieci  w Katowicach, za książkę ZOO 

2017 wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie dla studentów na plakat promujący jubileusz 30-lecia programu Erasmus

Moje Prace z grafiki projektowej oraz warsztatowej (artystycznej), brały udział w wystawach m.in. w: Stanach Zjednoczonych, Chinach, Bułgari, Hiszpani, Grecji, Słowacji i Polsce.

WAŻNIEJSZE  WYSTAWY Z GRAFIKI ARTYSTYCZNEJ:

2019

  międzynarodowa zbiorowa wystawa grafiki artystycznej NEW PRINT 2019 / WINTER w IPCNY, Nowy Jork |USA

zbiorowa wystawa z ramach Międzynarodowego Trienale Grafiki w Sofii | Bułgaria

zbiorowa wystawa z ramach Międzynarodowego Bienale w Varnie | Bułgaria

2018

program Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie: Najlepszy Dyplom – Grafika. Uczeń i jego promotor:

zbiorowa wystawa w Universidad de Cantabria podczas konferencji: IMPACT 10, oraz wystawa pokonkursowa: I Mini Print Biennale - Lighthouse Santander | Hiszpania

zbiorowa polsko-grecka wystawa grafiki artystycznej: Similarities in difference w Cultural Center of Kalamata | Grecja

zbiorowa wystawia pokonkursowa Konfrontacje Sztuki 2018, Galeria Test | Warszawa

ogólnopolska zbiorowa wystawa malarstwa, rysunku i grafiki wyższych szkół artystycznych: Mikstury w NFM | Wrocław

zbiorowa wystawa w ramach II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda w galerii Szyb Wilson | Katowice

zbiorowa wystawa Contradiction Print Exchange, galeria CTRL PRint Studio | Wrocław

2017    

  międzynarodowa zbiorowa wystawa studenckiej grafiki warsztatowej w Chinach w ramach 4th Xi’an International Printmaking Workshop (XPIW).

  indywidualna wystawa grafiki artystycznej Elusive Events  w ramach rezydencji artystycznej na Univercity of Tennessee w Knoxville | USA

2015    

  międzynarodowa zbiorowa wystawa studenckiej grafiki warsztatowej Printmaking Spring 2015 w Mariborze oraz Sarajewie | Słowenia

                           

Alicja Grobelka3

 

mgr sztuki Ksenia Makała

Absolwentka Politechniki Śląskiej, kierunku: Architektura Wnętrz oraz studentka ostatniego roku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku: Malarstwo. Łączy działalność artystyczną z projektową, realizując projekty z zakresu: architektury, projektowania wnętrz, scenografii oraz działań interdyscyplinarnych.

Uczestniczka wielu konkursów i wystaw, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Autorka zwycięskiej realizacji na Obiekt Sztuki w Ogrodach Polsko – Niemieckich w Warszawie, a także finalistka międzynarodowego konkursu scenograficznego aWAKEn. Scales Fine Arts Center, Winston-Salem, USA, 2022r.

Interesuje ją przestrzeń i relacje w niej zachodzące, projektowanie dla komfortu życia i design spekulatywny.

 

 ksenia

 

 

dr sztuki Katarzyna Zolich

Doktorantka na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego  w Krakowie, absolwentka Wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim (2009). Ukończyła Akademię Fotografii w Krakowie, promotor dyplomu Wojciech Wilczyk (2014).

Twórczyni pierwszej wirtualnej biblioteki polskiego self-publishingu Małe nakłady (www.malenaklady.org). Współorganizatorka Art.bibuły Festiwalu zinów, photobooków i małych wydawnictw (www.targizinow.pl).

Zdobywczyni stypendium Spółdzielni Młodych Twórców (2013) przyznawanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”; stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt „Katalog miejsc niewidzialnych” (2014, 2019) oraz stypendium Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki (2015). W 2017 roku uczestniczyła w programie Rezydencji w Vera & Donald Blinken Open Society Archives w Budapeszcie, na Węgrzech oraz w programie Erasmus na Uniwersytecie UGR w Granadzie, w Hiszpanii. Wybrana do publikacji „Debuts” w 2014 roku jako jedna z 36 najciekawszych debiutujących fotografów. Autorka wystaw indywidualnych, m.in.: Opis gęsty, Debuts, TIFF Festival, Centrum Kultury Agora, Wrocław (2013); Coordinates, PDF, Wuppertal, Niemcy (2015); Zaplecze władzy, ArtZona, Kraków (2017), Places of Power, Zigutamve Gallery, Wiedeń (2018). W 2018 r wyszła jej pierwsza książka fotograficzna Vivir en Valparaiso, Wyd. Ciengramos, Grenada, Hiszpania. Jest członkinią fundacji Paper Beats Rock, w ramach której prowadzi cykl warsztatów edytorskich w całej Polsce. Interesuje się symboliką władzy, przemocy symbolicznej, problematyką edycji fotograficznej jako narzędzia narracyjnego wytwarzającego odmienne sensy w zależności od wybranej logiki układu.

 

 kasia zolich

 

 

mgr sztuki Gabriela Bąk

 

Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku Grafika. Zajmuje się grafiką warsztatową, w tym wklęsłodruk oraz linoryt. Tworzy niepowtarzalne ilustracje. A swój wolny czas lubi spędzać w ciemni fotograficznej . Obecnie jest grafik retuszerem, ale również freelancerem- tworzącym i kreującym. U nas zajmuje się wydobywaniem z dzieci wszystkiego co najlepsze, wspomagając im w odkrywaniu talentów. Cierpliwa, wyrozumiała i zawsze uśmiechnięta.

 

                      gabrysia                        

 

 

mgr sztuki Kinga Janica

Absolwentka Liceum Plastycznego w Bielsku-Białej oraz pięcioletnich studiów magisterskich na Instytucie Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Jej pasją jest fotografia cyfrowa oraz analogowa. Odnajduję się również w pracowni litografii, w której tworzę grafiki wykorzystując do projektów zdjęcia oraz szkice mojego autorstwa. Amatorsko zajmuję się również filmem i montażem.

 

Kinga Jasica

 

background_janeky.jpeg
Szukasz ciekawej kompozycji na ścianę?
background_janeky.jpeg
Szukasz ciekawej kompozycji na ścianę?
previous arrow
next arrow