fbpx

KRESKA Pracownia Twórcza to miejsce współpracy nas, nauczycieli i naszych uczniów. Bez nich nie ma nas, bez nas nie ma ich. Wspólnie tworzymy miejsce tętniące sztuką.

Od wielu lat realizujemy się  jako nauczyciele rysunku, malarstwa czy grafiki, przygotowując przyszłych architektów i artystów na wymarzone studia.

Nasze doświadczenie ma już kawał swojej historii, która sięga aż 1999 roku. Od tego czasu sukcesywnie i z pasją rozwijamy się, aby dać uczniom największe możliwe wsparcie i pomoc.

Ciężka praca co roku owocuje bardzo wysokimi wynikami na egzaminach wstępnych na studia. Wiele razy z rzędu, udało nam się osiągnąć wynik 100 %.

Prawdziwy sukces!

Jakie cechy wyróżnia nasz zespół? Kreatywne myślenie, przestrzenne patrzenie, poszukiwanie inspiracji, cierpliwość oraz pasja. Tym samym chcemy zarazić.

Najlepszym wyznacznikiem naszej pracy są opinie naszych uczniów, zobacz co o nas piszą na FACEBOOK , GOOGLE-BIELSKO , GOOGLE-TYCHY

Gwarantujemy najwyższą jakość nauczania

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów oraz działem PRAKTYKA 

 

ZESPÓŁ 

mgr inż. arch. Krzysztof Janiszewski

Mgr inż. architekt, absolwent wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice w Krakowie, uzyskał dyplom w 2004 roku . Mistrz pozytywnej atmosfery, wygadany i sumienny. Bardzo angażuje się w swoją pracę z młodzieżą. Osoba kompetentna z wieloletnim doświadczeniem w branży architektonicznej zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przez wiele lat zaangażowany w wiele inicjatyw społecznych jak wystawy, wernisaże, warsztaty czy koncerty. Inicjator oraz pomysłodawca artystycznego portalu konkursowego, skierowanego do szkół praz przedszkoli Zdolniacha (2010-2013).

Swój czas dzieli między nauczaniem w Pracowni Twórczej KRESKA a spełnianiem swoich pasji związanej pr-em, marketingiem, sportem oraz samo rozwojem. Nauka i tworzenie to jego pasja, inspirowana otoczeniem. Jest nauczycielem wymagającym, który pragnie aby jego uczniowie wychodzili z zajęć z głowami pełnymi inspiracji a teczkami wypełnionymi rysunkami q to wszystko z uśmiechem na twarzy.  

 kj

 

mgr sztuki inż. arch. kraj. Justyna Janiszewska

Inż. architektury krajobrazu, absolwentka wydziału Architektury krajobrazu we Wrocławiu. Magisterkę ukończyła na kierunku "grafika warsztatowa" na Akademii Jana Długosza w Częstochowie, sztuki plastyczne. Ponadto ukoczyła kurs ART TERAPII. Miłośniczka sztuki wszelakiej, pięknych form, kolorów i kształtów. Jej praca to pasja. Lubuje się również w ilustracji książek dla dzieci, m.in. „Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka”.

 jj1

 

mgr sztuki Alicja Grobelka

Ukończyła Grafikę na Akademi Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu w lipcu 2018 roku. Podczas swoich studiów była na wymianie we Francji w Orleanie oraz na rezydencji artystycznej w Univercity of Tennessee w Knoxville / USA, której towarzyszyła indywidualna wystawa. Zajmuje się grafiką artystyczną w technikach intaglio, głównie skupiając się na akwatincie oraz interesuje się ilustracją i szeroko pojętą książką.

WAŻNIEJSZE KONKURSY PROJEKTOWE:

2020 wyróżnienie na 7-tej edycji: Książkia dobrze zaprojektowana. Zacznijmy od dzieci  w Katowicach, za książkę Megalopolis

2018 wyróżnienie Wydawnictwa Widnikrąg na 6-tej edycji: Książkia dobrze zaprojektowana. Zacznijmy od dzieci  w Katowicach, za książkę ZOO 

2017 wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie dla studentów na plakat promujący jubileusz 30-lecia programu Erasmus

Moje Prace z grafiki projektowej oraz warsztatowej (artystycznej), brały udział w wystawach m.in. w: Stanach Zjednoczonych, Chinach, Bułgari, Hiszpani, Grecji, Słowacji i Polsce.

WAŻNIEJSZE  WYSTAWY Z GRAFIKI ARTYSTYCZNEJ:

2019

  międzynarodowa zbiorowa wystawa grafiki artystycznej NEW PRINT 2019 / WINTER w IPCNY, Nowy Jork |USA

zbiorowa wystawa z ramach Międzynarodowego Trienale Grafiki w Sofii | Bułgaria

zbiorowa wystawa z ramach Międzynarodowego Bienale w Varnie | Bułgaria

2018

program Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie: Najlepszy Dyplom – Grafika. Uczeń i jego promotor:

zbiorowa wystawa w Universidad de Cantabria podczas konferencji: IMPACT 10, oraz wystawa pokonkursowa: I Mini Print Biennale - Lighthouse Santander | Hiszpania

zbiorowa polsko-grecka wystawa grafiki artystycznej: Similarities in difference w Cultural Center of Kalamata | Grecja

zbiorowa wystawia pokonkursowa Konfrontacje Sztuki 2018, Galeria Test | Warszawa

ogólnopolska zbiorowa wystawa malarstwa, rysunku i grafiki wyższych szkół artystycznych: Mikstury w NFM | Wrocław

zbiorowa wystawa w ramach II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda w galerii Szyb Wilson | Katowice

zbiorowa wystawa Contradiction Print Exchange, galeria CTRL PRint Studio | Wrocław

2017    

  międzynarodowa zbiorowa wystawa studenckiej grafiki warsztatowej w Chinach w ramach 4th Xi’an International Printmaking Workshop (XPIW).

  indywidualna wystawa grafiki artystycznej Elusive Events  w ramach rezydencji artystycznej na Univercity of Tennessee w Knoxville | USA

2015    

  międzynarodowa zbiorowa wystawa studenckiej grafiki warsztatowej Printmaking Spring 2015 w Mariborze oraz Sarajewie | Słowenia

alicja grobelka3

 

mgr sztuki Patrycja Ziętek

Urodziła się w 1984 roku w Tychach. W 2013 roku  z wyróżnieniem ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach na Wydziale Artystycznym oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, na kierunku Malarstwo Monumentalne. 

Zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Lubi projekty, które wykraczają poza samą estetykę, a wyzwania traktuje jako inspiracje do pracy. Jej wyborem jest rozwój pełen pasji i dynamiki. 

Pasjonatka - malarstwa, architektury, architektury wnętrz oraz rozwoju osobistego. Jako była zawodniczka skoków do wody kocha sport od dziecka. Relaksuje się grając w tenisa, pływając na windsurfingu, jeżdżąc na rowerze, łyżwach i nartach, a także pływając.

Aktywnie słucha i reaguje na potrzeby innych osób. Cechuje się wysokim zaangażowaniem, aktywnością i ambicją by doskonalić swoje umiejętności każdego dnia

pat

mgr sztuki Bogna Kacperak

Absolwentką kierunków Sztuka i Wzornictwo Szkła oraz Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ukończyła Państwowe Ogólnokształcące Liceum Sztuk Pięknych w Bielsku Białej. 

bogna

 

artysta Fotografik Marek Ryszka

Absolwent Krakowskich Szkół Artystycznych na kierunku Szkoła Kreatywnej Fotografii zakończonej w 2018 roku wernisażem składającym się z fotografii oraz technik fotomontażu.

Absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na kierunku informatyka. Praca inżynierska dotyczyła animacji architektonicznej wykonanej w 3D.

Uczestnik wielu zajęć oraz kursów dotyczących grafiki komputerowej.

W fotografii głównie zajmuje się tematyką krajobrazu oraz reportażu. Hobbista fotografii analogowej oraz technik szlachetnych.

Zawodowo zajmuje się grafiką 3D tworząc statyczne oraz animowane wizualizacje.

W 2015 roku współprowadzący zajęcia dodatkowe z druku 3D we współpracy z Agencją Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej.

marek r

 

mgr sztuki Joanna Kaldan

Urodziła się w 1991 roku w Bielsku-Białej. W 2016 roku ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Bielsko-Biała od 2022 r. Zajmuje się malarstwem klasycznym, muralem, ikoną, ilustracją, fotografią. Pracuje w cyklach malarskich, ostatnio podejmując tematykę portretu sensu stricto oraz portretu symbolicznego. Inspiracje czerpie z najbliższego otoczenia, zarówno natury, z atmosfery miejskiego pejzażu, jak i z wewnętrznego świata. Jej prace prezentowane były na wystawach inywidualnych i zbiorowych, m.in. w Muzeum Regiolanym w Stalowej Woli (2019 r.), Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie (2018 r.), Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (2016 r.), Galerii Pryzmat ZPAP w Krakowie (2016 r.), Galerii Łaźnia w Radomiu (2016 r.), Opactwie Benedyktynów w Tyńcu (2016 r.), Galerii Akcent w Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej (2013r.) Laureatka w I Ogólnopolskim Biennale Malarstwa "Pejzaż Architektoniczny" (nagroda Grand Prix). W 2016 roku otrzymała Stypendium Miasta Bielska - Białej w Dziedzinie Kultury i Sztuki. Mieszka i pracuje w Bielsku-Białej.

 joanna kaldan

 

 

 

 

mgr inż. arch. Aleksandra Juraszczyk

Architektka - absolwentka wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, dyplom uzyskała w 2013 roku. Absolwentka Akademii Wychowawców Bullerbyn - w pracy z dziećmi i młodzieżą realizuje założenia pedagogiki gestalt, stawiając jako priorytet zbudowanie więzi opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu oraz wspierając motywację wewnętrzną. Aktywistka i działaczka społeczna - inicjatorka bielskiej kooperatywy spożywczej Beskidzka Paczka oraz Fundacji Leśny Dom. Pełna energii do działania - poza współprowadzeniem kursu rysunku, organizuje leśne wyprawy i warsztaty dla dzieci oraz próbuje różnych form twórczego wyrażania siebie.

 aleksandra juraszczyk

 

 

 

Mateusz Bogdziewicz V rok

Student piątego roku Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Interesuje się światem przedstawionym przez twórców, w formie filmu, muzyki, bądź książki. Mimo iż obecnie priorytetem są dla niego media cyfrowe, to największą sympatią darzy, sztukę tradycyjną, z naciskiem na ilustracje przedstawiane za pomocą pędzla i ołówka. Prowadzi nieprzerwany kontakt z twórczością od momentu, gdy sam uczestniczył na zajęcia artystyczne, przez liceum artystyczne w Katowicach, aż po uczelnię wyższą i pracę w zawodzie . Zajęcia artystyczne pozwoliły mu rozwijać umiejętności i wskazały drogę, w którą chce zmierzać.

mateusztychy

 

background_janeky.jpeg
VOUCHER
Karta podarunkowa
Spraw prezent swoim najbliższym
background_janeky.jpeg
Szukasz ciekawej kompozycji na ścianę?
background_janeky.jpeg